fbpx
loader image

Anna Lidia Świderska Psycholog, psychoterapeutka

Remini20210806141705274

Jestem psychologiem, psychoterapeutką w procesie certyfikacji. Pracuję w podejściu poznawczo-behawioralnym. 

Udzielam wsparcia psychologicznego i prowadzę psychoterapię indywidualną osób dorosłych i starszej młodzieży. Pracuję zarówno w gabinecie, jak i w formie online. Zapraszam na sesje w języku polskim lub angielskim.

Pomagam osobom doświadczającym lęku, stresu, niskiego poczucia własnej wartości czy braku satysfakcji z życia, a także potrzebującym wsparcia w przejściu kryzysu życiowego czy znaczących zmian życiowych. Moimi pacjentami są też obcokrajowcy mieszkający w Polsce, którzy borykają się z problemami adaptacji w nowym środowisku i poczuciem samotności.

Bliska jest mi również praca z osobami borykającymi się z trudnościami w budowaniu relacji i w komunikacji z najbliższymi czy współpracownikami.

Pomogę Ci poradzić sobie ze zgłoszoną przez Ciebie trudnością przez zbudowanie w Tobie zaufania do Twoich własnych możliwości i wiary w skuteczną realizację znaczących, wartych wysiłku celów. Zależy mi, aby relacja terapeutyczna, jaką zbudujemy, oparta była na zaufaniu i dawała Ci poczucie bezpieczeństwa.

W procesie terapii wykorzystamy Twoje własne zasoby lub wzbudzimy motywację do odkrywania nowych. Pomogę Ci poradzić sobie ze zgłoszoną przez Ciebie trudnością poprzez zastosowanie dostosowanych do Twoich potrzeb technik terapeutycznych. W trakcie naszej pracy poznasz narzędzia, które będziesz mógł/mogła wykorzystać w życiu codziennym.

Wykształcenie i doświadczenie

Dyplom psychologa uzyskałam na Uniwersytecie SWPS w Warszawie na kierunku Psychologia Kliniczna i Zdrowia. Obecnie odbywam szkolenie psychoterapeutyczne w Szkole Psychoterapii Crescentia – ośrodku rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Kształcę się również w nurcie EMDR, Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach i ACT. W celu poszerzenia wiedzy i kwalifikacji na bieżąco uczestniczę w szkoleniach i warsztatach tematycznych. Jestem członkiem PTTPB (Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej), CBS (Association for Contextual Behavioral Science) oraz ACBS Polska.

Ścieżkę zawodową psychologa i psychoterapeuty podjęłam jako dojrzała osoba, posiadająca własne doświadczenia w wielu obszarach życia. Traktuję to, poza przygotowaniem merytorycznym, jako istotny zasób do pracy z pacjentami. Wcześniej przez prawie 20 lat w ramach dużych organizacji międzynarodowych zajmowałam się zarządzaniem zasobami ludzkimi – głównie w obszarze szkoleń i rozwoju pracowników.

Zapraszam też do odwiedzenia mojej strony na Znanym Lekarzu

 

Anna Lidia Świderska – ZnanyLekarz.pl
Zadzwoń