fbpx

Magdalena Kępista-Lajčák Psycholog, psychoterapeutka

polish_20220420_174734954

Jestem psychologiem i psychoterapeutką z wykształcenia i z zamiłowania. Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Od 10 lat zajmuję się profesjonalną pomocą psychologiczną. Ukończyłam 4-letnią szkołę Psychoterapii w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA w Warszawie, akredytowaną przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne.

Pracuję z osobami dorosłymi i młodzieżą. Prowadzę także terapię par. Posiadam duże doświadczenie  w prowadzeniu procesów psychoterapii online.

Zapraszam Cię do spotkania ze mną jeśli:

  • Masz stany depresyjne, myśli rezygnacyjne.
  • Potrzebujesz nauczyć się, jak radzić sobie z własnym lękiem, niepokojem, przewlekłym smutkiem.
  • Doświadczyłeś/łaś różnego rodzaju nadużyć bądź traum.
  • Masz trudności w przeżywaniu i wyrażaniu emocji.
  • Potrzebujesz porozmawiać z kimś o trudnej sytuacji domowej (np. żałoba, rozwód, kryzys w związku).
  • Chcesz lepiej poznać siebie, zrozumieć swoje zachowania, emocje, myśli.
  • Masz trudności z zaakceptowaniem i polubieniem siebie samego.
  • Potrzebujesz odnaleźć motywację do nauki i samorozwoju.
  • Pragniesz świadomie kierować swoim życiem, wchodzić w zadowalające związki.
  • Potrzebujesz  rozwinąć swoje kompetencje społeczne, nauczyć się, jak komunikować się z innymi ludźmi.

Pracuję w nurcie psychoterapii integratywnej, której osią jest podejście humanistyczno-doświadczeniowe, podkreślające wartość relacji między klientem a terapeutą. 

Z pasją poszerzam swoją wiedzę i kompetencje terapeutyczne. Brałam udział w wielu szkoleniach dotyczących pomocy psychologicznej m.in. z zakresu dialogu motywującego, mediacji, zapobiegania depresji, samobójstwom i innym zachowaniom destrukcyjnym młodzieży, a także z obszaru pracy z tematem przemocy seksualnej, interwencji kryzysowej czy trening zastępowania agresji. Doświadczenie zawodowe zdobywałam m.in. w poradni psychologiczno-pedagogicznej, centrum pomocy rodzinie oraz w komisji rozwiązywania problemów alkoholowych.

Prowadzę sesje w języku polskim, ale podejmę również współpracę z osobami, których ojczystym językiem jest słowacki oraz z osobami na emigracji (psychoterapia online).

Psychoterapia jest dla mnie bliskim spotkaniem dwojga ludzi, pełnym akceptacji, zrozumienia i bezpieczeństwa. W kontakcie terapeutycznym bliska jest mi koncentracja na świecie klienta, aktualnych doświadczeniach i trudnościach. Każdy człowiek jest niepowtarzalny, dlatego w moim poczuciu zadaniem terapeuty jest podążanie za klientem i dopasowanie do jego indywidualnych potrzeb.

Swoim klientom gwarantuję dyskrecję, szacunek dla ich wartości i pełne zaangażowanie w wykonywaną pracę. Wierzę, że absolutnie każdy człowiek ma prawo do szczęścia oraz indywidualny potencjał do zmiany tego, co szczęśliwym być nie pozwala. 

Pomogę Ci dostrzec to, czego nie widzisz. Usłyszeć to, czego nie słyszysz. Uwolnić, co zablokowane. Zrozumieć, co zalega niezrozumiałe. Razem  przyjrzymy się wszystkim wyzwaniom, które są dla Ciebie ważne. Zachęcam Cię do podróży w głąb siebie. Będę Ci w niej towarzyszyć. 

Zapraszam Cię do spotkania.

Zadzwoń