fbpx

Joanna Robaczewska Psycholog, psychoterapeutka, coach, trenerka rozwoju osobistego

Joanna Robaczewska wide

Witam Cię, nazywam się Joanna Robaczewska. Jestem psycholożką, psychoterapeutką i trenerką rozwoju osobistego. Jestem założycielką Gabinetu Pomocy i Edukacji Psychologicznej LIBERI.

Wykształcenie i doświadczenie
Ciekawość drugiego człowieka była dla mnie bodźcem do ukończenia studiów psychologicznych na Wydziale Psychologii UW ze specjalizacją Wspieranie Rozwoju Osobowości. Kształciłam się jako psychoterapeutka m.in. w nurcie terapii humanistyczno-doświadczeniowej, w tym EFT,  poznawczo-behawioralnej oraz terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach. Ciągle doskonalę swój warsztat uczestnicząc w specjalistycznych szkoleniach i konferencjach (m.in. z zakresu focusingu, The International Focusing Institute, oraz EFT – Emotion Fosused Therapy). Doświadczenie zdobywałam też w ramach stażu na Oddziale Dziennym Psychiatrycznym Szpitala Nowowiejskiego w Warszawie.

Od przeszło 15 lat pracuję z grupami jako trenerka i coach (posiadam akredytację International Coach Federation), wspierając uczestników moich warsztatów w doskonaleniu ich osobistych i zawodowych umiejętności.

W czym pomagam
Pracuję z osobami, które doświadczają kryzysów emocjonalnych, lęków, stresu, nerwic, depresji, niskiego poczucia własnej wartości, trudności w relacjach. Prowadzę psychoterapię indywidualną osób pochodzących z rodzin alkoholowych i dysfunkcyjnych, osób które doświadczyły przemocy i różnego rodzaju nadużyć i traum. Prowadzę też terapię par.

Terapia jest dla mnie przestrzenią do autentycznego kontaktu z drugim człowiekiem. Siadamy naprzeciw siebie i rozmawiamy o tym, co dla Ciebie jest ważne: o Twoich potrzebach, emocjach, zmianach jakich chcesz dokonać, aktualnych trudnościach. Towarzyszę Ci w drodze do zmiany. Idziemy tą drogą najpierw wspólnie, po to, abyś później kroczył/kroczyła nią sam/sama.

Pracuję w oparciu o zasady psychoterapii integratywnej, a najbliższe jest mi podejście humanistyczno-doświadczeniowe oraz EFT, w którym ważna jest otwarta i akceptująca relacja między klientem a terapeutą. W kontakcie terapeutycznym bliska jest mi koncentracja na tym, co dzieje się „tu i teraz”, czego aktualnie doświadcza klient. W swojej pracy często odwołuję się do odczuć z ciała, wykorzystując techniki focusingu.

Swoją praktykę poddaję regularnej, comiesięcznej superwizji u certyfikowanych superwizorów PTP. Pracuję zgodnie ze standardami Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Jestem członkinią stowarzyszeń zrzeszających psychologów i psychoterapeutów: Polskiego Towarzystwa Integracyjnej Psychoterapii Doświadczeniowej INTRA (będącego członkiem PCE Europe) oraz Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (Sekcja Psychoterapii).

Głęboko wierzę, że praca nad sobą w bezpiecznej, opartej na zaufaniu i akceptacji relacji z terapeutą, pozwala Klientowi lepiej poznać i doświadczyć samego siebie, aby mógł dokonać ważnych dla siebie zmian. 

Zapraszam Cię serdecznie do spotkania w bezpiecznej atmosferze, podczas którego gwarantuję Ci dyskrecję, profesjonalną pomoc terapeutyczną i pełne zaangażowanie z mojej strony. W trakcie konsultacji ustalimy, jaki kierunek pracy będzie dla Ciebie najodpowiedniejszy.

Prowadzę psychoterapię indywidualną osób dorosłych oraz terapię par, w której wykorzystuję metodę pracy EFT. Pracuję także online i w języku angielskim.

Zapraszam też do odwiedzenia mojej strony na Znanym Lekarzu. 

Wybrane szkolenia i certyfikaty:

 • Szkoła Psychoterapii (4-letnia), Ośrodek Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA w Warszawie rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne
 • Przetwarzanie bólu emocjonalnego  przy użyciu rozszerzonego zadania focusingowego, Louise Cooper, Australia
 • EFT Masterclass: Working with Anxiety in Emotion-Focused Therapy, Robert Elliott, Stany Zjednoczone
 • Kurs Terapii EFT (Emotion Focused Therapy), Poziom I oraz II, Kurt Renders, Belgia
 • Focusing – spotkanie z Krytykiem Wewnętrznym, Claude Missiaen, The International Focusing Institute, Belgia
 • Szkolenie w Terapii Poznawczo-Behawioralnej Zaburzeń u Osób Dorosłych, Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej w Warszawie
 • Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach, szkolenie podstawowe  i zaawansowane, Szkoła Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, International Alliance of Solution Focused Teaching Institutes
 • Akredytacja Coacha ICF na poziomie ACC (Associate Certified Coach), International Coach Federation
 • Program Redukcji Stresu Oparty na Uważności opracowany przez prof. Jona Kabat-Zina (Mindfulness Based Stress Reduction), MindfulnessKursy Anna Gubernat 
 • Coaching: Budowanie Świadomości, Kompetencje Lidera, Możliwości Rozwoju, Profi Biznes Group, szkolenia akredytowane przez International Coach Federation (ICF)
 • Certyfikat VCC (Certificate of Vocational Competency) w obszarze Coaching, VCC Foundation
Zadzwoń