fbpx
loader image

Ewa Turecka Psychoterapeutka

Processed with VSCO with c3 preset

Priorytetem w mojej pracy jest wielowymiarowe poznanie potrzeb klienta oraz terapia oparta na zrozumieniu, zaufaniu, a przede wszystkim na procesie zmiany, który pozwala skoncentrować się na rozwiązaniach prowadzących do lepszego i głębszego zrozumienia siebie oraz modyfikacji niezdrowych nawyków.

Pracuję z osobami dorosłymi i młodzieżą od 16 roku życia:

  • potrzebującymi wsparcia psychologicznego ze względu na trudne doświadczenia m.in. przewlekła choroba i niezrozumienie ze strony otoczenia, problemy w relacjach, utrata pracy lub mobbing, śmierć bliskiej osoby, zdrada, rozwód
  • doświadczającymi trudności z samoakceptacją i poczuciem własnej wartości
  • mającymi problemy ze stawaniem granic i zaspokajaniem własnych potrzeb
  • mającymi trudności w radzeniu sobie ze stresem i przewlekłym napięciem
  • potrzebującymi wsparcia w zakresie wydobycia własnego potencjału oraz wprowadzenia zdrowych przekonań i nawyków.

Jestem psychologiem w trakcie specjalizacji (psychologia kliniczna) na Wydziale Nauk Prawnych i Społecznych w Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji w Poznaniu. Jestem również absolwentką ekonomii na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. W swojej pracy wykorzystuję narzędzia nurtu terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach (TSR). 

Oprócz pracy terapeutycznej prowadzę warsztaty „Krąg kobiet” w Piasecznie pod Warszawą oraz psychoedukację dla studentów. Jestem współautorką książki „Rynek pracy- udane wejście. Zarys wybranych problemów” oraz od 6 lat zajmuję się prowadzeniem wykładów i szkoleń z zakresu inteligencji emocjonalnej, poczucia własnej wartości, radzenia sobie w kryzysie, wzmocnienia własnego potencjału oraz z rozwoju zawodowego.

Zdobywałam wiedzę podczas szkolenia I stopnia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR) w Centrum Rozwiązań Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach w Warszawie oraz w trakcie szkolenia II stopnia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach w Szkole Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (STSR). Doświadczenie zawodowe zdobywałam m.in. w Centrum Umysłu w Poznaniu, Fundacji Klucz Nadziei oraz podczas pracy ze studentami na uniwersytecie.